שינוי תזונתי בליווי אישי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לתזונה תפקיד משמעותי בשמירה על הבריאות והיא משמשת ככלי טיפולי רב עוצמה במגוון רחב של בעיות ומחלות. שהגוף מוזן כראוי ונעשה שימוש נכון ומקצועי במזון, הוא מתפקד באופן טוב, שומר על מערכות הגוף מאוזנות ומונע מחלות. 

לחומרי הגלם יש השפעה מכרעת על העיכול ועל כל מערכות הגוף ותיפקודן. שימוש נכון במזון יהופך אותו למרפא ויעזור בהחלמה. שימוש לא נכון במזון, יפגע ברקמות הגוף, לא יתאפשר תפקוד תקין שלו, ייוצר מצב של חוסר איזון, החלשות הגוף וחולי. לפעמים די בהוצאה של מרכיב אחד מהתפריט כדי לגרום להקלה.

שינוי תזונתי הוא תהליך אישי, בו נקודת ההתייחסות למציאות תהיה זו של מי שמבקש אותו. כלומר, כל הפרמטרים כמו סוג המזון, הכמות המומלצת, הטעם וכ"ו… יימדדו לפי היחס שלו אליהם. כדי להצליח לשנות הרגלים ישנים ולאמץ הרגלים חדשים נדרשת מודעות עצמית. רק מתוך הקשבה וקבלת הסיפור האישי ניתן לשנות את התזונה, את היחס למזון, את הרגלי האכילה ואת הדימוי העצמי וליצור את השינוי המיוחל. אף פרמטר חיצוני או שרירותי לא יוכל להשפיע ולהוביל לשינוי תזונתי שיתקיים לטווח ארוך ויהפוך להיות לחלק מאורח חיים בריא.

לדוגמא: לא לכולם תתאים אותה כמות מזון, לא כולם ירגישו רעב באותה השעה, לא לכולם יש את אותם התנאים לאכילה בזמן העבודה וכמובן לכל אחד אותו הטעם האישי שלו ואת מה שעושה לו טוב או לא. ברמה הכי פשוטה. 

תהליך לשינוי תזונתי מוצלח מתבצע באופן הדרגתי ובשלבים:

1. מפגש הכרות ראשוני, אבחון ותשאול מקיף. מתן דגשים והמלצות שכבר ניתן להתחיל ליישם.

2. הצגת התפריט המותאם עם כל ההמלצות המפורטות לגביו. מתן מתכונים רלוונטים ומענה לכל השאלות  שעולות מתוכו.

3. שינוי תפיסתי על אוכל ויצירת סדר אכילה חדש. הדרכה מעשית לאכילה קשובה ולדיוק הבחירות ברמה האישית.

4. הסתכלות על מושג ההזנה מנקודת מבט רחבה יותר עם טיפים ליצירת מוטיבציה להמשך התהליך. 

 5. סדנת בישול הניתנת במחיר סמלי, למי שעובר את  כל התהליך. בסדנה תכירו יותר לעומק את חומרי הגלם. את אפשרויות הבישול השונות, תקבלו טיפים לשימור הבריאות ולהתייעלות במטבח והכי חשוב תראו ותלמדו איך מבשלים בהנאה. ההנאה היא זו שנותנת את המוטבציה להמשיך ולהצליח בתהליך. אם אתם מרגישים ללא כח ולא נהנים, כנראה שזה עדיין לא הזמן שמתאים לכם לשינוי ואני ממליצה לחכות לזמן המתאים.

מתאים לכל מי שרוצה לאכול בריא, לשפר את התזונה ולדעת לבשל את האוכל שהכי מתאים לו. לכל מי שמחפש לשפר ערכים של שומנים, סוכר וכולסטרול ואיזון לחץ הדם. למי שסובל מבעיות עיכול, מנפיחות, ממתח מתמשך,ממצבים של חוסר מוטיבציה, מצב רוח ירוד ועצבנות. למי שרוצה להשיל כמה קילוגרמים, למי שרוצה להרגיש יותר ערני ואנרגטי ולמי שמחפש פתרון מעשי להקלה ולריפוי.

הטיפול יכול להתקיים גם באופן מקוון.

מוזמנים לפנות בשמחה. אהו!!!

מאמרים אחרונים בבלוג

מאיפה מתחילים

רבות מדובר ביתרונותיה של התזונה הטבעית ועד כמה היא חיונית לשמירת הבריאות אך רוב האנשים לא יודעים באמת מה זה אומר ואיך