רפלקסולוגיה מגע ועיסוי שמנים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

רפלקסולוגיה היא הראשונה מבין טיפולי המגע שבהן התנסיתי כסטודנטית לנטורופתיה. כחלק מתכנית הלימודים בשיעורים המעשיים טיפלנו בקליניקה ומיד נשבתי בקיסמה. גם כמטפלת וגם כמטופלת. זה לא אותו הדבר ללמוד רפלקסולוגיה בכיתה או להרגיש אותה בפועל. מאותו הרגע שהרגשתי בפעם הראשונה, כבר מעל עשרים שנה אני נעזרת בה תמיד לאורך כל הדרך בהתפתחות שלי כמטפלת.

הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול המבוססת על ההנחה שהגוף כולו משתקף באזורים שונים בכף הרגל. באמצעות התבוננות, מגע ולחיצות בכף הרגל מתקבלת השתקפות של מצב הגוף. על ידי לחיצות ועיסוי הנקודות ניתן לטפל ולהקל על כאבים בגוף, על מצבים של חוסר איזון, חוסר זרימה ובעיות של מתח מתמשך. 

הטיפול הרפלקסולוגי מטפל הן בהרגשה הכללית של המטופל והן בטיפול ממוקד בכל מערכת בנפרד. הטיפול עצמו מהנה ומרגיע מאוד. הוא תומך במערכת העצבים, עוזר להמרצת הדם, משפר את הניקוז הלימפתי, תומך בניקוי רעלים מהגוף, עוזר לבעיות עיכול, עצירות, כאבי מחזור, כאבי שרירים, עייפות, תשישות, חוסר שינה, מצב רוח ירוד וחוסר איזון הורמונלי. 

אני מטפלת בעיקר בנשים ואת הרפלקסולוגיה אני אוהבת לשלב לעיתים, עם עיסוי שמנים בכל הגוף ובמיוחד במקומות שאני מרגישה, דרך כף הרגל, כאזורים שזקוקים למגע. העיסוי נעשה בשילוב תערובות שמנים אתריים ייחודים וטהורים המופקים מצמחים ומפרחים. 

את השמנים אני מתאימה לפי מצב המטופל. יש מצבים בהם אשתמש בשמנים מחזקים שיתמכו וימריצו את הגוף ולפעמים אשתמש בשמנים שיתמכו במצבים של הורדת מתח, כאב, חוסר איזון פיזי ונפשי. הריחות הארומתיים של השמנים חודרים לגוף דרך חוש הריח ומשפיעים על המח ברמה העמוקה ביותר, דרך התת מודע. לריחות השפעה על שני צידי המוח ועל מערכת העצבים המרכזית וההיקפית. לכן עיסוי שמנים מאוד מרגיע.

בעזרת המגע בכף הרגל או ובעיסוי הגוף, הנשימה נרגעת והופכת רפויה ועמוקה יותר. כשהמערכת רפוייה כל השרירים בגוף נחים. הגוף פורק מתח ומערכת העצבים נחה, כלי הדם מתרחבים, מתאפשרת זרימה טובה יותר של חמצן אל התאים, חילוף החומרים משתפר ורמת החיוניות עולה. לכן מעבר לעובדה שהמגע הוא צורך בסיסי וקיומי הנחוץ להתפתחות תקינה, הוא מסייע בכל כך הרבה מצבים ולכן כדאי לשלב אותו באופן קבוע בשגרה. היום כבר מבינים את הקשר בין הגוף לנפש ומכירים בכך שלשניים חשיבות רבה. 

אפשר לקבל טיפול אחד אך אני ממליצה על סדרת טיפולים ברפלקסולוגיה בשילוב עם עיסוי כדי להביא הביא את גוף והנפש לאיזון, לתרום לשיפור המצב ולהוות מענה למגוון סימפטומים רגשיים וגופניים.

 אני ממליצה לכל מי שמרגיש צורך לתת לעצמו אפשרות להירגע, לפרוק מתח ולהקשיב למה שהגוף מבקש כדי להתחזק.

הטיפולים נערכים אצלי בליניקה הביתית או בבית הלקוחה. 

אהו!!!!!!

מאמרים אחרונים בבלוג

מאיפה מתחילים

רבות מדובר ביתרונותיה של התזונה הטבעית ועד כמה היא חיונית לשמירת הבריאות אך רוב האנשים לא יודעים באמת מה זה אומר ואיך