מעגלי נשים – טקס לבנות מצווה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

 לנשיות שמות רבים והגדרות שונות. אלפי שירים שנכתבו עליה ובשמה. היא איכות טבעית, היא תדר של אנרגייה, היא אינטואיציה, היא דרך עוקפת שכל, היא חכמת ריפוי עתיקה שנשכחה. היא החיבור לצד הנשי הטבעי, האמהי שקיים בטבע. כל אישה היא שלוחה של אמא אדמה על  פני כדור הארץ והיא קשורה אליה באופן טבעי. כמוה גם הנשים יוצרות חיים, מזינות, מקבלות, מכילות ומכבדות את כל צורות החיים הקיימות על הפלנטה. כמו שאמא אדמה אוהבת את כל הברואים, כך גם האימהות, אוהבות ומקבלות את ילדיהן בכל צורה ואוהבות אותם ללא תנאי. 

הנשיות קיימת ומתקיימת גם אצל הנשים וגם אצל הגברים. לכל אדם יש צד נשי וצד גברי. אלו הם שני קטבים של השלם. הנשיות הלכה ונשכחה במהלך השנים ולא באה לידי ביטוי בעולם הפטריארכלי שנשלט על ידי הגברים . מאבק הנשים לשיוויון זכויות ולהשתלבות בחברה גרם לנשים לאמץ את המודל הגברי שבו יש תחרות והיררכיה ומי ששולט הוא בעל הדעה, בעל המאה, בעל הכח ובעל השררה. נשים וגברים נאלצו לשרוד בעולם שמתקיים על פי מודל הגברי שהוא מודל הפירמידה בו החזק שנמצא בראש הוא שולט ומשגשג על חשבון כל אלו שלמטה.

הנשיות לעומת זה מיוצגת בצורת המעגל. במעגל כולם שווים ולא מתקיימת בו היררכיה מכל סוג. לכולם יש מקום וזכות להתקיים באופן חופשיי ללא שפיטה, ללא תחרות וללא ניסיון לשלוט ולכפות אמת זו או אחרת. בדיוק ההפך, המעגל מאפשר לנקודות מבט שונות ומנוגדות להתקיים בו זמנית. לפי הנשיות אין סתירה בין דעות מנוגדות ואין על מה להתווכח או לצאת למלחמה שוב ושוב.

לפי המיקום של היושבים במעגל משתנה הדרך בה נראים הדברים. במרכז המעגל נמצאת האש. אם הרוח תגיע מהמזרח סביר להניח שהיושבים במזרח יראו אש גדולה שמתלקחת עם הרוח. לעומתם היושבים במערב ייראו את האש קטנה ולא ירגישו את הרוח. ככה מתקיימות שתי דיעות ושתי צורות שונות של אותה מציאות, בו זמנית ללא סתירה ואינן באות אחת על חשבון האחרת. 

המעגל מתקיים בהרמוניה ושואף שכל הנמצאים בו יגיע למלוא הפוטנציאל שלהם. כשהיחיד מתחזק הוא מחזק את המעגל ואת כל השותפים בו. כשהוא נחלש ייחלש כל המעגל. לכן במטרה לחזק את המעגל ולגרום לו לשגשג, באופן טבעי החזקים יבחרו תמיד לחזק את החוליה החלשה וכיוצא מזה את כל המעגל.

בכל אחת מעצם היותה אישה טבועה החכמה הנשית והיכולת להכיל לרפא ולאהוב. כל אישה משתייכת למספר מעגלים: מעגל המשפחה הגרעינית, המשפחה המורחבת, מעגל העבודה, מעגל החברות ועוד מעגלים נוספים. נשים שמשתייכות למעגל נשים מהדהדות אותו ומביאות ריפוי למקומות חדשים במעגלים השונים, גם לגברים, לאחים, לבנים ולכל הברואים בטבע.

מעגלי נשים לבנות גיל מצווה הם דרך לחגוג באופן אחר . זו הזדמנות לציין את כניסת הנערות שהגיעו למצוות למעגל הנשים הבוגרות, בטקס הודייה לנשיות, לנשים ולאמא אדמה. אמא אדמה היא מקור החכמה ומקור הנשיות שמתקיימת כבר אלפיי שנים אצל כל הנשים ועוברת דרכן מדור לדור. מסבתא לאמא, מאמא לבת, כולן נשים ובנות שנולדו מאישה שנולדה מאישה, שנולדה מאישה, שנולדה מאישה, שנולדה מאישה, שוב ושוב עד אינסוף. המעגל מתכנס לחגוג בדרך חוויתית את כניסתן של הבנות אל הנשיות, אל מעגל הנשים הבוגרות בטקס משמעותי ובחגיגה שתיזכר אצל כל משתתפת ותמשיך להדהד לדורות הבאים. 

המעגל מלווה בכלי הקשה, שירה, תפילה ופעילות דינמית. מתאים גם לימי הולדת, מסיבות רווקות וכהכנה לחתונה, לגיבוש צוותי עבודה ולכל ארוע שרוצים לציין בדרך ייחודית ובעלת משמעות.

זאת זכות גדולה גדולה עבורי להעיר ולהאיר נשים למסע היזכרות פנימה אל עצמן ולהדהד ביחד איתן את הנשיות הלאה לדור הבא. להיות בשרות המעגל הוא חלק מהייעוד שלי ואני מתרגשת שעוד נשים מצטרפות להדהד את הדרך כדי שתהפוך להיות מנת חלקו של כל העולם. אהו!!

 

מאמרים אחרונים בבלוג

מאיפה מתחילים

רבות מדובר ביתרונותיה של התזונה הטבעית ועד כמה היא חיונית לשמירת הבריאות אך רוב האנשים לא יודעים באמת מה זה אומר ואיך