אודות

ליאת הלפרין דרדיק

אני ליאת דרדיק, נטורופטית ובשלנית, חיה ונושמת את הטבע ומחוברת לתדר של אמא אדמה. מטפלת בתזונה טבעית, מנחה סדנאות לבישול בריא ותזונה, רפלקסולוגית ומטפלת במגע, ארומתרפיה ובצמחי מרפא. מעבירה מעגלי נשים וטקסים בדרך החיים האינדיאנית, תלמידה לליקוט ובישול עשביי בר.

אני מאמינה שהחיים בפעימה אחת עם הטבע הם המפתח לחיבור פנימי, לצמיחה אישית ולחיים בריאים. דרך ריפוי בתזונה מתאפשר גם חיבור אל הטבע, שהוא מקור כל השפע שקיים מסביבנו להזנה וגם חיבור פנימי אל המקום האישי בו נמצא המטופל ואיך הוא ביחס אל הגוף שלו, אל התחושות שלו, אל האמונות שלו, אל היחס שלו לאוכל ואל מה שהנפש שלו מבקשת ממנו להזנה. 

אני דוגלת בגישה ההוליסטית, הרואה את האדם כמכלול ומתייחסת לכל חלקיו: הפיזי, השכלי, הרגשי והרוחני. ריפוי אמיתי ושלם מתרחש בכל החלקים ותומך בהם.

התזונה היא הכלי הראשוני בטיפול והיא הבסיס לשמירה על הבריאות ועל איכות החיים ומהווה תמיכה למגוון רחב של בעיות ומצבים רפואיים.

רוב הבעיות נובעות מחוסר איזון של הגוף ברמה הפיזית ומהתעלמות של הרגשות ברמה הנפשית. ברגע שמאמצים סדר אכילה חדש מתחיל גם סדר  חשיבה חדש. כלומר, תהליך של שינוי תזונתי ישפיע על כל  הרבדים בגוף ועל כל תחומי החיים. ברגע שהכל מתחבר מתחיל השינוי ותהליך ההבראה הופך לאפשרי וקל לביצוע.

אני מציעה תהליך הבראה אישי, קבוצתי ומשפחתי. למי שרוצה למקם את הבריאות בביתו בראש סדר העדיפויות ולקבל הדרכה מותאמת אישית ולכל אחד מבני הבית. מומלץ למי שאחראי על הבישול וההזנה בבית.

במקביל אני מנחה סדנאות לבישול בריא וטבעי בהם אני מלמדת את עקרונות התזונה הטבעית בדרך חוויתית מאוד, עם מזון טרי ואיכותי, עם מתכונים טעימים וקלים שיגרמו לכל אחד להצליח לבשל טעים וקל ובריא.

הבישול מלווה אותי עוד מלימודיי הנטורופתיה שם התחלתי להתנסות בבישול בריא וליישם את מה שלמדתי בשיעורים. בתום הלימודים הפכתי לאמא וכשבני הבכור התחיל לאכול מזון מוצק, התחלתי לשלב את הידע והניסיון בבישול שצברתי והתמסרתי לרעיון של גידול ילדים בריאים ושמחים. כך עשיתי עם שני ילדי. הצלחתי להכין את המזון שהם אהבו עם חומרי גלם איכותיים מבלי להתפשר על הטעם ועל הבריאות. המצאתי ואספתי מתכונים, ראיתי שזה אפשרי והתחלתי ללמד עוד אימהות לבשל אוכל קל ופשוט המתבסס על תזונה טבעית. 

לפני שנתיים בעקבות משבר בריאותי שעברתי התעצם בי הצורך לחיות בחיבור אל הטבע, לדייק את הבחירות שלי ולאכול מזון נקי ולא מעובד שגדל בתנאים שמכבדים את הסביבה. בזכות תפריט שהיה מבוסס על תזונה טבעית, נוצרה לי דרך אכילה חדשה, מזינה  ומטיבה שתמכה וחיזקה אותי כל הדרך עד להחלמה. מהר מאוד הרגשתי את ההבדל ואת התוצאות החיוביות שבאכילת מזון טבעי ומזין. התזונה שימשה לי כבסיס וכעוגן בכל שלבי המשבר ובבכל שלבי ההחלמה. 

היום אני בריאה, ברוך השם! והתזונה הטבעית היא עדיין העוגן שלי והדרך שבה אני בוחרת להזין את עצמי. זו דרך חיים וככל שעובר הזמן אני זוכה לראות שינויים חיובים נוספים על עצמי וגם על המטופלים שלי. בכל פעם אני נדהמת מההשפעה שיש לבחירות התזונתיות על כל תחומי החיים ומתרגשת מחדש.

הייעוד שלי הוא לחבר כמה שיותר אנשים אל עצמם ואל הטבע שלהם. לעזור להם בתהליך לשיפור איכות החיים דרך התזונה, דרך המחשבה ופיתוח המודעות העצמית. אני מאמינה שכל אחד יכול לעשות את השינוי הנדרש לו ולקחת אחריות על הבריאות שלו.

אני כאן כדי להסביר, לתמוך ולהדריך. 

באהבה גדולה.

ההשכלה שרכשתי: 

נטורופתיה – מסלול מורחב – המכללה לרפואה משלימה בתל אביב

מטפלת בכירה בצמחי מרפא – המכללה לרפואה משלימה בתל אביב

ארומתרפיה ופרחי באך – המכללה לרפואה משלימה בתל אביב

רפלקסולוגית בכירה – מכללה לרפואה משלימה בתל אביב

פסיכותרפיה וצמיחה אישית –  Ipshum המרכז לפסיכולוגיה הומנית בקוליאקן מכסיקו

עיסוי שיקומי -מטעם האגודה Asociacion De Holomedicina Internacional

הנחיית מעגלי נשים בדרך התפיסה האינדיאנית – מרכז טנקה בקיבוץ מעגן מיכאל

אימון לתזונה נבונה – מכללת NCS ברמת גן.

רואופוד מאסטר – תל אביב אצל דאפי אמון.

ליקוט צמחי בר – המרכז לליקוט צמחי בר